۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

امور قراردادها

تماس با مشاورین حقوقی

قراردادها

يَا  أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا تَدَايَنْتُمْ بِدَيْنٍ إِلَىٰ أَجَلٍ  مُسَمًّى فَاكْتُبُوهُ ۚ وَلْيَكْتُبْ بَيْنَكُمْ كَاتِبٌ بِالْعَدْل

وکیل قرارداد

قراردادها

تنظیم قرارداد  از مشکل ترین و حساس ترین اعمال حقوقی است. گاهی یک واژه ساده  در متن یک  قرارداد می تواند حق و تکلیف زیادی را ایجاد کند یا میزان تعهدات طرفین را  به حد زیادی کم و زیاد نماید. لذا چنانچه می خواهید در قراردادهای خود با  شکست و یا ضرر مواجه نشوید و به تمامی اهداف مد نظر خود از انعقاد یک  قرارداد برسید حتما بایک وکیل متخصص امورقرارداد مشورت نمایید. موسسه حقوقی ترنم عدالت با پیش بینی دپارتمان قرارداد آماده ارائه مشاوره حقوقی و تنظیم قرارداد برای شما می باشد.

  • تنظیم قرارداد
  • مشاوره قرارداد
  • دعاوی ناشی از قراردادها


مشاوره حقوقی امور قراردادها

جهت  تنظیم قرارداد نکات حقوقی بسیاری لازم است رعایت شود که در صورت عدم رعایت  آن ها ممکن است هیچ گاه به نتیجه دلخواه و هدف قرارداد نرسیم یا این که  حتی با پیگیری آن در دادگاه نیز به حق و حقوق قانونی خود نتوانیم دست پیدا  کنیم پس بهتر است که به یک وکیل تنظیم قراردادها یا وکیل دادگستری متخصص و مجرب در امور قراردادها مراجعه نماییم.

تنظیم  انواع قراردادهای ملکی، مشارکت در ساخت و پیش فروش ساختمان، قراردادهای  تجاری و قراردادهای مربوط به شرکت ها هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارد و  قوانین و نکات حقوقی خاص در مورد هرکدام وجود دارد که لازم است هنگام  تنظیم قرارداد در نظر گرفته شود. در این جا به ذکر برخی نکات فنی و حقوقی  مهم در تنظیم قراردادها که البته در تخصص وکیل قراردادها است به طور اجمال اشاره ای می شود:

1.عنوان  قرارداد: در ابتدا باید عنوان قرارداد مشخص باشد چرا که هر عنوان خاص برای  قرارداد ارکان و قوانین خاص خود را دارد. پس اگر به یک وکیل دادگستری متخصص در امور قراردادها مراجعه کنید با توجه به هدفی که طرفین از تنظیم  قرارداد دارند و با توجه به شرایط موجود عنوان مناسب را برای قرارداد  انتخاب می کند .

متن قرارداد:

 2.مشخصات طرفین قرارداد به همراه آدرس و شماره تلفن اگر به وکالت یا نمایندگی قرارداد تنظیم می کنند حتما در قرارداد قید شود.

3.مبلغ قرارداد به طور واضح و روشن و بدون ابهام ذکر شود

شروط  ضمن عقد به شکل دقیق و روشن تنظیم شود زیرا شروط ضمن عقد بخش مهمی از  قرارداد است  که می توان در آن مانورهای بسیاری داد تا تضمینات مناسب جهت  اجرای قرارداد را پیش بینی کرد و همین طور شرایطی را که با وقوع آن ها،  طرفین اختیار فسخ قرارداد را پیدا می کنند. اگر چکی بابت ضمانت به طرف  مقابل می دهید تنها به خط زدن حواله کرد اکتفا نکنید و هم در خود قرارداد و  هم در خود چک قید کنید غیرقابل انتقال به شخص ثالث

کلمات  مندرج در قرارداد باید در معنای حقوقی خود به کار روند و به شکل غیرمبهم و  روشن باشند. به طور مثال به هم خوردن معامله، خلل وارد شدن در معامله معانی  مبهمی هستند و در قانون چنین اصطلاحاتی وجود ندارد. بهتر است از اصطلاحات  دقیق حقوقی که در متن قانونی هم آمده استفاده شود. اینجاست که تنظیم  قرارداد توسط یک وکیل دادگستری کاملا ضروری به نظر می رسد.

بهتر  است مواعد کاملا واضح و مشخص باشد یعنی بهتر است به جای این که گفته شود  یک ماه پس از فلان تاریخ، دقیقا محدوده شروع و پایان مهلت مورد نظر مشخص  شود تا در هنگام تفسیر قرارداد مشکلی پیش نیاید.

نکته:عبارت یک ماه در قراردادها به معنی 30 روز می باشد

وکیل قرارداد

مشاوره حقوقی امور قراردادها

موسسه حقوقی ترنم عدالت  با بهره گیری از مشاوران حقوقي  و  وکلای متخصص و با تجربه خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب ارائه ي مشاوره حقوقی و قبول وکالت ، در خصوص تنظیم عقود و قراردادها و دعاوی ناشي از قرارداد ، به شرح ذیل ارائه می نماید:

مشاوره حقوقی در تنظیم ، تفسیر و پشتیبانی انعقاد کلیه قراردادها توسط تیم وکیل دادگستری مجرب در مذاکرات قراردادی و انعقاد قرارداد

پشتيبانی اجرای قراردادهاي مستمر

مشاوره حقوقی و همچنين طرح و دفاع از كليه دعاوی راجع به قراردادهای مربوط به مشارکت مدنی يا هر نوع قرارداد حاوی تعهد

  • مشاوره حقوقی در زمينه تفسیر و توصیف قراردادها
  • قبول و اجرای داوری در قراردادها داخلی و بین الملل
  • مشاوره حقوقی  در زمينه  انعقاد  کلیه  قرارداد های عمومی  و خصوصی ، و قرارداد های بین المللی
  • ابطال سند ، ابطال قرارداد ، فسخ قرارداد
  • و سایر دعاوی و مسایل  مربوط  به قراردادها
  • مشاوره حقوقی امور قراردادها