۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

ترجمه متن مرکز داوری سنگاپور

دانلود ترجمه متن مرکز داوری سنگاپور

2,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور یکی از مهمترین مراکز حل و فصل اختلاف مرکز داوری سنگاپور است. این مرکز با به کار بستن قواعد داوری سعی در حل و فصل اختلافات میان دولتها مینماید.ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور داوری یکی از بهترین مراکز حل و فصل اختلاف است؛ چرا که در کوتاه ترین زمان ممکن اختلافات را حل و فصل مینماید و اطلاعات اشخاص را محرمانه نگه میدارد. از این رو دولتها در صورت بروز اختلاف تمایل دارند تا اختلافات خود را از طریق داوری حل نمایند نه دادگستری. این امر سبب محبوبیت بیشتر مرکز داوری سنگاپور شده است. این مرکز از سال 1991 راه اندازی شده و از آن زمان تا کنون دعاوی متعددی از سوی دولتها برای حل و فصل اختلافات به مرکز داوری سنگاپور ارجاع شده است.ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور

ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور

داوری نسبت به دادگستری یکی از مهمترین روشهای حل و فصل اختلافات است که در کوتاه ترین زمان ممکن اختلافات را حل و فصل میکند. قواعد داوری سنگاپور در 44 ماده نگارش یافته که تمامی روند دادرسی توسط اشخاص طرف دعوا از قبیل چگونگی طرح دعوا، دفاع، زمان طرح دعوا، تجدیدنظر خواهی از حکم و ... را مورد بررسی قرار داده است.

قاعده 1:قلمروی اعمال و   تفسیر

1-1. در جایی که طرفین متعاهد   شدند که اختلاف خود را به داوری سیاک ارجاع دهند باید مطابق با قوانین سیاک عمل   نمایند.

2-1. این قوانین از تاریخ اول   آگوست 2016 به اجرا در می آیند و باید به هر داوری که از این تاریخ یا بعد آن   شروع شود، اعمال شوند مگر اینکه غیر از این بین طرفین مقرر شده باشد.

3-1. در این قوانین:

حکم شامل حکم نسبی (جزئی)، موقتی   و نهایی و حکم در مورد داور اضطراری.

کمیته دادگاه، کمیته ای است که   از 2 نفر کم تر نیست و اعضای آن توسط رئیس منصوب می شوند.

دادگاه به معنای دادگاه داوری   سیاک است و در بردارنده ی یک کمیته دادگاه است.

داور اضطراری به معنای داوری است   که طبق پاراگراف 3 برنامه 1 منصوب می شود. این داور توسط رئیس و ظرف 1 روز از   تاریخ دریافت درخواست از سوی ثبت کننده مبنی بر اینکه اقدامات فوری باید صورت   بگیرد، انتخاب می گردد.

یادداشت های رویه ای به معنای   دستورالعمل هایی است که توسط ثبت کننده در زمان های مختلف به منظور تکمیل، تنظیم   و اجرای این مقررات ثبت می شود.

مقصود از رئیس رئیس دادگاه است   که شامل معاون رئیس و ثبت کننده نیز می شود.

ثبت کننده به معنای ثبت کننده ی   دادگاه است و شامل معاون وی نیز می شود.

مقصود از قوانین، قوانین داوری مرکز   سنگاپور است که در تاریخ اول آگوست 2016 منتشر شده است.

سیاک به معنای مرکز داوری بین   المللی سنگاپور است و دیوان داوری شامل یک داور یا مجموعه ای از داوران است در   زمانی که

بیش از یک داور منصوب شده اند.

هر ضمیری در این قوانین باید   فارغ از توجه به جنسیت ترجمه شود و هر اسم مفردی باید در جای مناسب به صورت جمع   استفاده شود.
قاعده 2: اخطاریه و احتساب   دوره های زمانی

1-2. به منظور نیل به اهداف این   قواعد هر گونه اخطاریه، ابلاغیه و پیشنهاد باید به صورت کتبی باشد و به صورت   دستی، پست، پیک و یا هر گونه ارتباطات الکترونیکی (از قبیل ایمیل یا فکس) و یا   هر طریقه ی مناسب دیگری تحویل داده شود. هر اخطاریه، ابلاغیه یا پیشنهاد تحویل   داده شده فرض می شود اگر: 1. به خود شخص مخاطب یا نماینده قانونی وی تحویل داده   شود، 2. به محل اقامت طرف، محل تجارت وی (کسب و کارش) و یا هر آدرس تعیین شده ای   تحویل داده شود. 3. به هر آدرس توافق شده بین طرفین تحویل داده شود. 4. بر اساس   عمل طرفین در معاملات قبلی باشد. 5. اگر هیچ کدام از این موارد فوق نبود به   آخرین اقامتگاه او، محل کسب و کار گیرنده تحویل داده می شود.

2-2. هر اخطاریه، ابلاغیه یا   پیشنهاد دریافت شده تلقی می شود در روزی که طبق مقرره 1-2. در فوق تحویل داده   شد.
3-2. برای احتساب دوره ی زمانی   تحت این قوانین، این دوره متعاقب روزی که اخطاریه، ابلاغیه و پیشنهاد دریافت شده   انگاشته شده، حساب می شود. مگر اینکه ثبت کننده یا دیوان داوری دوره ای را تعیین   نمایند. در غیر این صورت هر دوره ی زمانی که به موجب قوانین حساب می شود باید   طبق زمان استاندارد سنگاپور باشد(GMT +8).


ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور به قلم ش.گلزار

ترجمه متن قواعد داوری سنگاپور موسسه حقوقی ترنم عدالت

و ادامه...

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...