۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

فرم اعسار از پرداخت محکوم به

فرم اعسار از پرداخت محکوم به

2,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

مهریه مالی است که با وقوع عقد نکاح بر ذمه شوهر است تا در زمان مطالبه زوجه مهریه را به او بپردازد. در صورتی که زوج نتواند مهریه عندالمطالبه زوج را بپردازد در این صورت باید فرم اعسار از پرداخت محکوم به را که به امضای دو نفر که شاهد و آشنا به وضعیت مالی زوج باشند را امضا نماید. در این حالت میتواند تقاضای اعسار از پرداخت مهریه را بنماید. البته وضعیت اعسار او باید در نزد قاضی دادگاه نیز اثبات گردد که این کار معمولاً با گواه شهود قابل اثبات است. از آنجایی که ممکن است شهود مطرح شده از سوی زوج مورد جرح زوجه قرار بگیرند بنابراین، زوج باید اشخاصی را برای گواهی انتخاب نمایند که نسبت به وضعیت مالی او آگاهی کامل دارند و بتوانند قاضی را اقناع نمایند که زوج توانایی پرداخت مهریه عند المطالبه زوجه را ندارد.فرم اعسار از پرداخت محکوم به

با مطرح شدن دادخواست مطالبه مهریه از سوی زن همیشه دادگاه رأی را به نفع زوجه صادر میکند؛ چرا که مهریه از جمله مهترین حقوق مالی زوجه است که با وقوع عقد نکاح بر ذمه زوج قرار گرفته تا آن را بپردازد. مهریه تامیزان 110 سکه عندالمطالبه میباشد به این معنی که هر زمان که زوجه آن را مطالبه نماید، زوج موظف به پرداخت است؛ اما مهریه بیش از 110 سکه عندالاستطاعه میباشد؛ بدین ترتیب که زوجه باید توانایی مالی زوج را برای پرداخت مهریه عند الاستطاعه اثبات نماید. پس از اینکه در دادگاه رأی به نفع زوجه صادر گردید، زوج میتواند در صورت عدم توانایی مالی تقاضای اعسار از پرداخت محکوم به را بنماید و فرم مربوط به اعسار را پر کند و در ضمن دو شاهد عادل و بالغ و مذکر نیز عدم توانایی زوج مبنی بر پرداخت مهریه را تصدیق نمایند. در زیر نمونه فرم اعسار از پرداخت محکوم به را مشاهده میکنید.

مهریه، مهریه عندالمطالبه، مهریه عندالاستطاعه، اعسار از پرداخت مهریه

سلام، شهود میتونه زن هم باشه؟

136 روز پیش ارسال پاسخ

سلام، نه، متأسفانه...

135 روز پیش ارسال پاسخ

خسته نباشید. برای اعسار چند تا شاهد باید ببرم؟

136 روز پیش ارسال پاسخ

سلام، دو شاهد

135 روز پیش ارسال پاسخ

تشكر

132 روز پیش ارسال پاسخ

فرم اعسارو از كجا بايد بگيرم؟

132 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...