۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

دانلود رایگان شکوائیه قتل شبه عمد

دانلود رایگان شکوائیه قتل شبه عمد

3,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

قتل شبه عمد یکی از انواع قتل است که در ماده 291 قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است. مجازات در نظر گرفته شده برای قتل شبه عمد دیه و حبس به مدت 1 تا 3 سال میباشد. موارد در نظر گرفته شده برای قتل شبه عمد در ماده 291 قانون مجازات اسلامی چنین احصاء شده است:الف- هر گاه مرتکب نسبت به مجنی علیه قصد رفتاری را داشته لکن قصد جنایت واقع شده یا نظیر آن را نداشته باشد و از مواردی که مشمول تعریف جنایات عمدی میگردد، نباشد.ب- هرگاه مرتکب جهل به موضوع داشته باشد مانند آنکه جنایتی را با اعتقاد به اینکه موضوع رفتار وی شی یا حیوان و افراد مشول ماده 302 این قانون است به مجنی علیه وارد میکند سپس خلاف آن معلوم میگردد. پ- هر گاه جنایت به سبب تقصیر مرتکب واقع شود مشروط بر اینکه جنایت از نوع عمدی نباشد.دانلود رایگان شکوائیه قتل شبه عمددانلود رایگان شکوائیه قتل شبه عمد

قتل یا کشتن بزرگترین جنایت علیه شخص است. قتل به سه نوع قتل عمدی، شبه عمدی و خطای محض قابل تقسیم بندی است. قتل شبه عمد یکی از انواع سه گانه قتل است که قانون گذار آن را در ماده 292 قانون مجازات اسلامی جرم انگاری نموده و مجازات دیه به مبلغ 330،000،000 ریال (در ماه های غیر حرام) و 440،000،000 ریال (در ماه های حرام) و حبس به مدت 1 تا 3 سال برای آن در نظر گرفته شده است. مصادیق قتل شبه عمد در قانون مجازات اسلامی عبارتند از:الف- هر گاه مرتکب نسبت به مجنی علیه قصد رفتاری را داشته لکن قصد جنایت واقع شده یا نظیر آن را نداشته باشد و از مواردی که مشمول تعریف جنایات عمدی میگردد، نباشد.
ب- هرگاه مرتکب جهل به موضوع داشته باشد مانند آنکه جنایتی را با اعتقاد به اینکه موضوع رفتار وی شی یا حیوان و افراد مشول ماده 302 این قانون است به مجنی علیه وارد میکند سپس خلاف آن معلوم میگردد.
پ- هر گاه جنایت به سبب تقصیر مرتکب واقع شود مشروط بر اینکه جنایت واقع شده یا نظیر آن مشمول تعریف جنایت عمدی نباشد.

شکوائیه قتل شبه عمد در بردارنده درخواست کتبی از سوی ولی دم یا ذینفع نسبت به درخواست مجازات قاتل است. شکوائیه قتل شبه عمد در بر دارنده شرح ما وقع از اتفاقی است که افتاده است.

مشخصات:

  • نوع محصول: شکوائیه
  • تعداد صفحات: 1
  • نوع فایل: ورد

مفيد بود

130 روز پیش ارسال پاسخ

توي تصادفات رانندگي قتل شبه عمد ميشه؟

130 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...