۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

دانلود رایگان شکوائیه قتل عمد

نمونه شکوائیه قتل عمد

3,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

قتل عمد به عنوان بزرگترین جنایت علیه شخص میتواند در نظر گرفته شود. با ارتکاب قتل عمد از جان و نفس انسان دیگری سلب حیات میگردد. رسیدگی به پرونده قتل عمد یکی از پیچیده ترین پرونده ها در دادگستری است که نیازمند مشورت با وکیل و مشاوره میباشد. موارد و مصادیق قتل عمد در ماده 290 قانون مجازات اسلامی بیان شده است. چنانچه مرتکب هم قصد ایراد جنایت و هم قصد نتیجه داشته باشد، قتل عمد خواهد بود و یا اینکه عمل قاتل از دسته اعمال نوعا کشنده باشد و یا نسبت به وضعیت مجنی علیه از جمله پیری یا بیماری کشنده باشد باز هم قتل از نوع قتل عمدی خواهد بود. همچنین ممکن است قاتل شخحص خاصی به عنوان مجنی علیه را در نظر نداشته باشد به عنوان مثال شخصی که در مجلی بمب گذاری مینماید بدون اینکه هدف او قتل فرد معینی باشد نیز قتل همد محسوب خواهد شد. وکلای مؤسسه ترنم عدالت در پیچیده ترین پرونده ها از جمله قتل عمد شما را یاری خواهند نموند. دانلود رایگان قتل عمددانلود رایگان قتل عمددانلود رایگان قتل عمد

به موجب ماده 290 قانون مجازات اسلامی: «جنایت در موارد زیر عمدی محسوب میشود:

الف- هرگاه مرتکب با انجام کاری قصد ایراد جنایت بر فرد یا افراد معین یا فرد یا افرادی غیرمعین از یک جمع را داشته باشد و در عمل نیز جنایت مقصود یا نظیر آن واقع شود خواه کار ارتکابی نوعا موجب وقوع آن جنایت یا نظیر آن بشود، خواه نشود.

ب- هر گاه مرتکب عمداً کاری انجام دهد که نوعاً موجب جنایت واقع شده یا نظیر آن میگردد، هر چند قصد ارتکاب آن جنایت و نظیر آن را نداشته باشد ولی آگاه و متوجه بوده که آن کار نوعاً موجب آن جنایت یا نظیر آن میشود.

پ- هرگاه مرتکب قصد ارتکاب جنایت واقع شده یا نظیر آن را نداشته و کاری را هم که انجام داده است، نسبت به افراد متعارف نوعاً موجب جنایت واقع شده یا نظیر آن نمیشود، لکن در خصوص مجنی علیه به علت بیماری، ضعف، پیری یا هر وضعیت دیگر و یا به علت وضعیت خاص مکانی یا زمانی نوعاً موجب آن جنایت یا نظیر آن میشود مشروط بر اینکه مرتکب به وضعیت نامتعارف مجنی علیه یا وضعیت خاص زمانی یا مکانی آگاه و متوجه باشد.

ت- هر گاه مرتکب قصد ایراد جنایت واقع شده یا نظیر آن را داشته باشد بدون آنکه فرد یا جمع معینی مقصود وی باشد ودر عمل نیز جنایت مقصود یا نظیر آن واقع شود، مانند آنکه در اماکن عمومی بمب گذاری کند». شکوائیه قتل عمد دربردارنده درخواست کتبی مبنی بر رسیدگی به جرم قتل عمدی میباشد. در این شکوائیه شرح ماوقع از اتفاقی که رخ داده است، ذکر میگردد.

مشخصات:

  • نوع فایل: شکوائیه قتل عمد
  • تعداد صفحات: 1 صفحه
  • نوع فایل: ورد

شکوائیه قتل عمد، دانلود رایگان، دانلود شکوائیه قتل عمد

متشكرم از مطالب گوياتون...

130 روز پیش ارسال پاسخ

نوعا كشنده توي قتل عمد يعني چي؟

130 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...