۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

نمونه دادخواست مهر و موم ترکه

دادخواست مهر و موم ترکه

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پس از فوت یک شخص داراییهایی از او به جا میماند که بین ورثه تقسیم میشود. این داراییها هم شامل داراییهای مثبت (اموال و طلبها) و هم شامل داراییهای منفی (بدهیها) هستند. پس از تحریر ترکه و تعیین فهرستی از داراییهای متوفی نوبت به مهر و موم کردن ترکه به منظور جلوگیری از حیف و میل شدن اموال است. درخواست مهر و موم کردن اموال متوفی از سوی هر ذینفعی از جمله طلبکاران می تواند مطرح شود و این دادخواست در شورای حل اختلاف آخرین اقامتگاه متوفی اقامه میگردد.نمونه دادخواست مهر و موم ترکه

پس از فوت فرد، داراییهای به جای مانده از متوفی میان ورثه او تقسیم میگردد. به منظور جلوگیری از حیف و میل شدن اموال دادخواستی با عنوان مهر و موم ترکه در شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت متوفی مطرح میشود. هدف از طرح دادخواست مهر و موم ترکه حفظ و نگهداری هر چه ببشتر از اموال است. در زیر نمونه ای از دادخواست مهر و موم ترکه را مشاهده مینمایید.

نمونه دادخواست تحریر ترکه

مشخصات   طرفين
نام
نام   خانوادگى
نام   پدر
شغل


محل   اقامت
شهر   – خيابان -كوچه -  شماره –پلاك
خواهان
یکی وراث یا هر ذی نفع
خوانده
ما بقی وراث
وكيل   يا نماينده قانونى

تعيين   خواسته وبهاي آن
درخواست مهر و موم ترکه
دلايل   و منضمات دادخواست
۱- گواهی فوت متوفی    ۲- گواهی   حصر وراثت        ۳-فتوکپی   شناسنامه خواهان و خواندگان
ریاست محترم شورای حل اختلاف ….
 با سلام
احتراماً به استحضار می رساند شادروان………..   مورث اینجانب(خواهان) و خواندگان مطابق گواهی فوت (پیوستی   دادخواست) به تاریخ……… به رحمت خدا رفته و ماترک منقول و غیرمنقول از ایشان به جای   مانده، چون خواندگان درصدد حیف و میل ماترک می باشند بدینوسیله به استناد مواد۱۶۷   و ۱۷۴ و ۲۰۶و۲۰۷ قانون امورحسبی   تقاضای رسیدگی و صدور قرار مهر و موم و تحریر ترکه متوفی را از آن مقام محترم خواستارم.
محل امضاء

سلام، حتما بايد مهر و موم تركه انجام بشه؟

136 روز پیش ارسال پاسخ

مهر و موم با تحرير تركه چه فرقي ميكنه؟

136 روز پیش ارسال پاسخ

متشكرم...

136 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...