۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

نمونه دادخواست تحریر ترکه

دادخواست تحریر ترکه

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

با فوت فرد ماترک باقی مانده از وی میان ورثه تقسیم میشود. ماترک و یا سبد دارایی متوفی شامل داراییهای مثبت و  داراییهای منفی اوست.  پس از فوت متوفی و پرداخت هزینه های کفن و دفن وی، باید فهرستی از داراییهای او معلوم گردد که به این کار تحریر ترکه گفته میشود. تحریر ترکه از سوی وراث انجام میشود و چنانچه توافقی در این خصوص وجود نداشته باشد با ارائه دادخواستی تقاضای تحریر ترکه را مینمایند. مرجع صالح برای ارائه دادخواست تحریر ترکه شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت متوفی است. در زیر نمونه ای از دادخواست تحریر ترکه را مشاهده مینمایید.

به منظور صورت برداری از دارایی های متوفی تحریر گرفته انجام میشود. در واقع، تحریر ترکه تعیین صورت دارایی های متوفی است. مرجع صالح به منظور رسیدگی به دادخواست تحریر ترکه شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت متوفی است.

برگ دادخواست به شورای حل اختلاف

مشخصات طرفين
نام
نام خانوادگى
نام پدر
شغل


محل اقامت
شهر – خيابان -كوچه -  شماره –پلاك
خواهان
یکی از وراث
خوانده
ما بقی ورثه
وكيل يا نماينده قانونى

تعيين خواسته وبهاي آن
تحریرترکه
دلايل و منضمات دادخواست
1- گواهی فوت 2-   شناسنامه متوفی 3- شناسنامه خواهان و خواندگان 4- گواهی حصر وراثت
ریاست محترم دادگاه عمومی …
سلام علیکم،
احتراما، با تقدیم این دادخواست و   ضمائم پیوست آن به استحضار عالی می رساند:
شادروان … مورث این جانب خواهان وخواندگان مطابق   گواهی فوت پیوست دادخواست به رحمت خدا رفته و ماترک منقول و غیر منقول از ایشان   به جای مانده است. چون خواندگان در صدد حیف و میل ماترک هستند، بدین وسیله با   تقدیم این دادخواست و به استناد مواد ۱۶۷،۱۷۴،۲۰۶ و ۲۰۷ قانون امور حسبی تقاضای رسیدگی و صدور قرار   مهر و موم و تحریر ترکه متوفی را از محضر دادگاه دارم.
محل امضاء – مهر – انگشت

مفيد بود

66 روز پیش ارسال پاسخ

تحرير تركه چيه؟

66 روز پیش ارسال پاسخ

تشکر از شما

64 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...