۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

نمونه اظهارنامه استرداد جهیزیه

اظهارنامه استرداد جهیزیه

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

میدانید که جهیزیه تماماً متعلق به زوجه است. دعوای استرداد جهیزیه دعوایی است که از طرف زوجه به طرفیت زوج مطرح میگردد تا جهیزیه را از زوجه پس بگیرد. در دعوای استرداد جهیزیه سیاهه ای از سوی زوجه که نشان دهنده ی لیست اموال و دارایی باشد تهیه میشود و به امضای زوج و دو نفر شاهد میرسد. اگر زوجه سیاهه ای مبنی بر ارائه لیست اموال و داراییها نداشته باشد، با شهادت شهود نیز دعوای استرداد جهیزیه قابل اثبات خواهد بود. زوجه میتواند در ابتدا با ارسال اظهارنامه ای تقاضای استرداد جهیزیه را از زوج بنماید.

امروزه چنین تصور میشود که تهیه اقلام مربوط به جهیزیه از قبیل یخچال، تلویزیون و فرش و ... بر عهده زوجه و خانواده اوست که آن را تهیه نمایند، اما از نظر قانونی وظیفه تأمین جهیزیه بر عهده زوج است. آنجایی که جهیزیه اموال متعلق به زن است و او هر زمانی میتواند اموال را از خانه ی زوج بدون اجازه او خارج نماید، در بیشتر مواقع در دوران طلاق و یا کشمکش های خانوادگی دعوای استرداد جهیزیه از سوی زوجه مطرح میشود. در زیر نمونه ای از اظهارنامه استرداد جهیزیه را مشاهده مینمایید.

بسمه‌تعالی

مخاطب محترم

با سلام

احتراماً به عرض می‌رساند اینجانب به‌موجب تصویر مصدق سند نکاح شماره ............................. مورخ .............................. در دفترخانه شماره .............. شهرستان ...................... به عقد نکاح دائم شما درآمدم. نظر به اختلافات به وجود آمده میان بنده و شما، تقاضای استرداد جهیزیه و اثاث تهیه شده توسط خود که کماکان و طبق عادات و رسوم نزد شما و در منزل مشترک باقی مانده و شما حاضر به استرداد مسالمت‌آمیز آنها نیستید را دارم.خواهشمند است ظرف مدت دو هفته از تاریخ رویت اظهارنامه نسبت به استرداد جهیزیه اقدامات لازم را به عمل آوردید. در غیر این صورت از طریق مراجع قانونی احقاق حق خواهم نمود.


                                                                                                                                                                                                                                            با شایسته‌ترین احترامات

 

 

با فاكتور ميشه اثبات كرد؟

66 روز پیش ارسال پاسخ

سپاسگذارم...

66 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...