۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

نمونه شکوائیه جعل سیاهه

جعل سیاهه ارائه شده از سوی زوجه

30,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

 جهیزیه به مالی اطلاق میشود که از طرف زوجه به منزل زوج میرود. جهیزیه متعلق به زوجه است و زوج حق استفاده از جهیزیه را دارد. در دوران زندگی زناشویی معمولاً دعوای استرداد جهیزیه مطرح نمیشود، اما در زمان نزاع و دعوا و طلاق دعوای استرداد جهیزیه از سوی زوجه مطرح خواهد شد. در مقابل دعوای استرداد جهیزیه که از سوی زوجه برای باز پس گرفتن جهیزیه صورت میگیرد و زوجه برای اثبای ادعای خود سیاهه ای تقدیم مینماید، زوج نیز ممکن است دعوای جعل سیاهه را نسبت به زوجه مطرح کند. زوج با در دست داشتن اصل سیاهه و یا داشتن فاکتور کالاهای خریداری شده میتواند ادعای جعل را مطرح کند. البته منتج به نتیجه شدن جعل سیاهه تا حد زیادی بستگی به نظر قضات دادسرا دارد.

ریاست محترم دادسرای ناحیه .....................

با سلام و احترام

اینجانب موارد زیر را جهت تحشیذ ذهن حضرتعالی معروض می دارم:

1- اینجانب به موجب سند نکاح شماره ........................... مورخ ............................ در دفترخانه شماره ........................ با مشتکی عنه عقد نکاح دائم منعقد نمودم.

2- هم زمان با تهیه و تدارک جهیزیه بر اساس عرف و سنن جاریه در کشور، سیاهه ای از سوی خانواده متشکی عنه تدوین گردید و به امضای طرفین نیز رسیده است.

3- مشتکی عنه به موجب دادنامه ................................... مورخ ................................ صادره از شعبه ......................... دادگاه .............................. تقاضای استرداد جهیزیه را نموده است. از آنجایی که جهیزیه ملک زوجه بوده و به او تعلق دارد، لذا ایشان حق استرداد آن را به طور قطع و مسلم خواهد داشت.

4- متأسفانه سیاهه ارائه شده از سوی زوجه در دادگاه با فهرست سیاهه ای که به امضای طرفین رسید، تفاوتهای فاحشی دارد، از جمله اضافه شدن اقلامی از قبیل طلا و ....بسیاری از اقلام در سیاهه ابتدایی تنظیمی در هنگام تدارک جهیزیه وجود نداشته؛ حال آنکه در کمال ناباوری  با رؤیت سیاهه کاشف به عمل آمد که مشتکی عنه مواردی را به آن اضافه کرده و امضای بنده را نیز در فهرست سیاهه درج نموده و از آن استفاده می نماید.

5- از آنجایی که چنین رخدادهایی در زندگی هر انسانی نقش برجسته ای دارند؛ لذا بنده با جزئیات لحظه امضای سیاهه را به خاطر دارم ؛ توضیح آنکه نوع برگه ای که در آن امضای بنده صورت گرفت با برگه ارائه شده از سوی مشتکی عنه در دادگاه به منظور استرداد جهیزیه یکسان نبوده و هیچ تشابهی بین سیاهه ارائه شده از سوی زوجه و سیاهه اصلی دیده نمی شود.

فلذا با عنایت به مراتب مذکور و عندالاقتضاء جلب نظر کارشناس رسمی خط و امضاء و تحقیق مقتضی تعقیب و مجازات نامبرده  به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول به استناد ماده 536 قانون مجازات اسلامی مورد استدعاست.

                                                                                                                                                                                                                                                         با تقدیم شایسته ترین احترامات

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...