در پی شکایت افرادی مبنی بر این که از آنها در سایت دیوار کلاهبرداری شده، مأموران پلیس بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی غرب استان تهران بیان داشت: در بررسی های مأموران پلیس مشخص شد فردی از طریق سایت دیوار با فروشندگان لوازم قرار گذاشته و پس از توافق بر سر قیمت و با استفاده از نقص سیستم بانکی، مبلغ را به صورت سوری از طریق موبایل به حساب شخص واریز و پس از دریافت جنس متواری می شده است.

سردار خانچرلی ادامه داد: ماموران با تشکیل تیم عملیاتی و فعالیت های اطلاعاتی پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم را در شهرستان اسلامشهر شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر و به مقر پلیس انتقال دادند.

وی با اشاره به کشف ۲۰ فقره کلاهبرداری از طریق سایت دیوار افزود: متهم دستگیر شده در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود و با انجام تحقیقات فنی و مواجهه با مدارک و مستندات موجود مبنی بر انتقال وجوه به حساب آنان ضمن پذیرش بزه انتسابی و اعتراف به کلاهبرداری با این شگرد از استان تهران با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضائی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

دستگیری سارق لوازم داخلی خودرو در سعادت آباد
رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس گفت: سارقی در خیابان های منطقه سعادت آباد با ۵۰ فقره سرقت از لوازم داخلی خودرو دستگیرشد.

سرهنگ ضرغام آذین اظهار داشت: ساعت ۲ بامداد شنبه پنجم بهمن ماه  ماموران گشت کلانتری در منطقه سعادت آباد به مرد جوانی که لباس تیره به تن داشت و در کوچه پس کوچه ها پرسه زنی می کرد، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران در این مرحله به سراغ مرد سیاه پوش رفته و در ابتدا از وی می خواهند که وسایل داخل کوله پشتی خود را نشان دهد که این مرد پس از کمی مقاومت تصمیم به باز کردن کوله پشتی خود می کند و ماموران در بازرسی از داخل آن ۲ ضبط و مانتیور خودروهای خارجی، ابزار و وسایل سرقت به دست آوردند.

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس ادامه داد: متهم پس از انتقال به کلانتری ادعا کرد که یکی از ضبط ها خراب بوده و آن را نزد یک تعمیرکار برده است و با توجه به اینکه این ضبط قابل تعمیر نبوده اقدام به خرید یک ضبط دیگر می کند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: ماموران همراه متهم به سراغ یک تعمیرکار سیستم صوتی مراجعه کرده که در بررسی از این دو ضبط و مانتیور مشخص شد همه وسایل سالم و متعلق به خودرو هیوندا است.

سرهنگ آذین گفت: متهم که دیگر راهی جز اعتراف نداشت اعلام کرد با توجه به اینکه محل سکونتش در همان منطقه سعادت آباد است با پای پیاده به خیابان های اطراف خانه اش رفته و هر یک شب در میان اقدام به سرقت سیستم صوتی و تصویری دو خودرو می کند و فردای آن روز وسایل سرقتی را به فروش می رساند که در این مدت بیش از ۵۰ خودرو را در منطقه سعادت آباد مورد سرقت قرار داده است.

کلانتر محله شهرک قدس خاطرنشان کرد: ارزش اموال سرقتی ۶۰ میلیون تومان گزارش شده است و متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.