۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

سوالات حقوقی متداول

تماس مستقیم با وکیل

سوالات چک و اسناد تجاری و کار و تامین اجتماعی


* وصول مطالبات

وصول  مطالبات از سخت ترین امور حقوقی است. چک، سفته ، برات، تعهدات قراردادی و…  هرکدام حقوقی را برای شما به وجود می آورد که با اطلاع از آنها می توانید  از حقوق خود دفاع و مطالبات خود را وصول نمایید. اما باید دقت داشته باشید  صرفا یک عمل ساده و یک اشتباه کوچک لازم است تا وضعیت تغییر کند و شما  نتوانید به مطالبات خود دسترسی پیدا کنید. یک اقدام دیرهنگام ممکن است کلیه  مطالبات شما را تحت الشعاع قرار دهد.

  • وصول چک
  • وصول سفته
  • وصول مطالبات قراردادی

* کار و تامین اجتماعی

روابط  کارگر و کارفرما تا سالها بدون قاعده و قانون بود و کارگران از این مساله  بسیار رنج می بدند. بهره کشی از کارگران موجب نارضایتی آنان شده بود تا در  نهایت با شکل گیری جنبش های کارگری در قرن نوزدهم و بیستم حقوق کار به وجود  آمد. حقوق کار در صدد تنظیم روابط کارگر و کارفرما می باشد. با توجه به  گسترش زندگی اجتماعی و نیاز به کار و درآمد از یک سو و نیاز کارفرماها به  استخدام نیروی کار، رشته حقوق کار همواره گسترده تر و دقیق تر می شود.  تامین اجتماعی نیز به دلیل ارائه خدمات، ایجاد امنیت شغلی و ارائه خدمات  بیمه ای و بازنشستگی برای کارگران به وجود آمد. عدم اطلاع صحیح از قوانین و  مقررات مربوط به حقوق کار و تامین اجتماعی می تواند برای کارفرما دردسرهای  زیادی را به وجود آورد و کارگران نیز با بی اطلاعی از حقوق و تکالیف خود  می توانند زمینه تضییع و از بین رفتن حقوق خود را فراهم کنند لذا بهتر است  در این زمینه از مشاور حقوقی و وکیل متخصص این حوزه استفاده نمایید.

  • اختلافات کارگر و کارفرما
  • اعتراض به آراء هیئت های اداره کار
  • طرح دعوی در دیوان عدالت اداری
  • دعاوی بیمه و تامین اجتماعی

چه راه هایی برای اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی وجود دارد؟

چه راه هایی برای اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی وجود دارد؟

امروزه اختلافات زیادی بین کارگر و کارفرما در مورد چگونگی اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی وجود دارد؛ چه بسا ممکن است کارگرانی باشند که مدت زیادی را در محلی به کار و فعالیت پرداختند؛ اما با وقوع کوچک ترین اختلاف، کارفرما، کارگر بیچاره را از محل کار اخراج می کند و بدون وجود هیچ گونه رابطه قراردادی کارگر مستأصل می ماند که چگونه حقوق خود را از کارفرمای بی مهر خود مطالبه کند. در اینجا است که با مراجعه به قانون کار متوجه می شویم که روش هایی برای اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی وجود دارد و کارگر می تواند با کمک آن ها حقوق خود را مطالبه کند. از این رو دیگر وجود هر گونه نگرانی برای اثبات رابطه کارگر و کافرمایی برای کارگران بیچاره وجود ندارد. این مقاله شما را با انواع طرق اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی آشنا می سازد.

چگونه در دیوان عدالت اداری طرح دعوا نماییم؟

چگونه در دیوان عدالت اداری طرح دعوا نماییم؟

دیوان عدالت اداری نهاد قضایی است که به منظور رسیدگی به شکایات مردم و تظلم خواهی از آنها تشکیل شده است. اصل 173 قانون اساسی در مورد دیوان عدالت اداری چنین مقرر نموده است:«به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین یا واحدها با آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آنها، دیوانی به نام «دیوان عدالت اداری» زیر نظر رئیس قوه قضاییه تاسیس می‌گردد. حدود اختیارات و نحوه عمل این دیوان را قانون تعیین می‌کند». صلاحیت دیوان عدالت اداری بیشتر در حوزه اختلافات مردم با مأمورین و نهادهای دولتی است. دیوان عدالت اداری دارای آیین دادرسی ویژه خود میباشد که در این مقاله به بررسی و چگونگی طرح دعوا در دیوان عدالت اداری میپردازیم:

آیا میتوان از سازمان تأمین اجتماعی شکایت کرد؟

آیا میتوان از سازمان تأمین اجتماعی شکایت کرد؟

سازمان تأمین اجتماعی سازمانی است که رسالت اصلی آن توجه به کارگران مزد بگیر البته به صورت اجباری و صاحبان حرف و مشاغل آزاد به صورت اختیاری و در صنف و مشاغل آزاد به صورت اختیاری و در صورت تمایل خودشان است. جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی حدوداً 40،000،000 نفر است و در دو بخش مختلف درمانی و بیمه ای خدمت رسانی میکند. مشمولین سازمان تأمین اجتماعی عبارتند از:1- افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می کنند.2- صاحبان حرف و مشاغل آزاد3- دریافت کنندگان مستمری های بازنشستگی ، از کارافتادگی و فوت. ممکن است افرادی باشند که از خدمات سازمان تأمین اجتماعی ناراضی باشند و علیه سازمان تأمین اجتماعی طرح دعوا کنند. در صورت شکایت از سازمان تأمین اجتماعی باید به دیوان عدالت اداری مراجعه نمود؛ چرا که به موجب قوانین دیوان عدالت اداری شکایت از سازمانهای دولتی در صلاحیت دیوان است. شکایت از سازمان تأمین اجتماعی، شکایت_از_سازمان_تأمین_اجتماعیسازمان تأمین اجتماعیسازمان_تأمین اجتماعی

حل اختلافات کارگر و کارفرما چگونه رسیدگی میشود؟

حل اختلافات کارگر و کارفرما چگونه رسیدگی میشود؟

اختلافات کارگر و کارفرمایی یکی از بزرگترین اختلافات در جامعه را تشکیل میدهند. ممکن است در حین کار میان کارگر و کارفرما بر سر مسائلی از قبیل دستمزد، مرخصی، نحوه کار و ... اختلافی به وجود آید. سؤال اینجاست که به این اختلافات در کدام مرجع و چگونه رسیدگی میشود؟معمولاً در صورت بروز اختلاف میان کارگر و کارفرما ابتدا موضوع در هیئت تشخیص اداره کار مطرح میشود و در پاره ای از موارد موضوع به دیوان عدالت اداری نیز ارجاع میگردد. اختلاف بین کارگر و کافرمااختلاف_بین_کارگر_و_کارفرماحل_اختلاف_بین_کارگر_کارفرماهیئت_تشخیص_اداره_کار

آیا با قرارداد وام و تسهیلات آشنایی دارید؟

آیا با قرارداد وام و تسهیلات آشنایی دارید؟

امروزه بسیاری از مردم تمایل به اخذ وام از مؤسسات بانکی و اعتباری دارند؛ اما متأسفانه کم نیستند افرادی که توانایی اخذ وام برای حل بسیاری از مشکلاتشان را ندارند. از این رو، میتوانند به متخصصانی مراجعه کنند که میتوانند به سهولت و در یک بازه زمانی کوتاه وام اخذ کنند. به این منظور تدوین قرارداد وام میتواند کمک مهمی در فرآیند اخذ وام میکند. اما قرارداد وام نیازمند اخذ مشاوره از وکیل یا متخصصان در این حوزه میباشد. قرارداد وام در دسته قراردادهایی نیست که در قانون مدنی در مورد آن مقررات مشخص و معینی وجود داشته باشد؛ به همین منظور در تدوین و تهیه این قرارداد باید موارد مهم و برجسته مورد توجه هر دو طرف-وام گیرنده و تسهیل کننده اخذ وام انجام گیرد.

قانون جدید صدور چک دارای چه نوآوریهایی است؟

قانون جدید صدور چک دارای چه نوآوریهایی است؟

قانون جدید چک مصوب سال 1397 نسبت به قانون قبلی نوآوریها و البته کاستی هایی نیز در زمینه چک با خود به همراه داشته است. از مهمترین نوآوریهای قانون جدید صدور چک می توان به پیش بینی چک الکترونیک برای صادرکنندگان چک، ایجاد سامانه صیاد، ثبت آنی گواهی عدم پرداخت اشاره نمود. اما در مقابل قانون جدید صدور چک با کاستی هایی نیز رو به رو بوده است. از جمله مهمترین کاستی های قانون جدید صدور چک، قدرت تقنینی و قضایی دادن به بانک مرکزی و عدم رعایت اصل تفکیک قوا در قانون است. در این مقاله به بررسی نوآوری ها و کاستی های قانون جدید صدور چک می پردازیم:

منظور از اسناد تجاری در قانون چیست؟

منظور از اسناد تجاری در قانون چیست؟

اسناد تجاری یکی از مهمترین وسایل مبادله اطلاعات میان مردم عادی و تجار هستند. این اسناد امروزه به جای پول نقد مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار راحت تر از پول نقد هستند. از مهمترین اوصاف اسناد تجاری وصف تجریدی بودن آنها، اصل استقلال امضاها و تنجیزی بودن آن ها است. وجود همین ویژگی ها اسناد تجاری را از سایر وسایل پرداخت همچون پول نقد متمایز کرده است و مردم تمایل بیشتری نسبت به استفاده از اسناد تجاری به ویژه چک نشان می دهند. در این مقاله در مورد اسناد تجاری همچون چک، سفته و برات و جایگاه آن در قانون تجارت سخن خواهیم گفت.

مطالبه مبلغ قرارداد

مطالبه مبلغ قرارداد

ممکن است طرفین قراردادی با یکدیگر منعقد نمایند، اما؛ به هر دلیلی یکی از طرفین قرارداد به تعهد خود مبنی بر پرداخت مبلغ قراردایدی که بین طرفین مقرر شده است، عمل ننماید. در این صورت راه بای طرف دیگر به منظور طرح دعوای مطالبه مبلغ قرارداد باز خواهد بود. مطالبه مبلغ قرارداد در قراردادهای بیع و اجاره بیشترین کاربرد را دارد.