۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

وکیل روابط نامشروع و خیانت همسر

امروزه به وفور شاهد خیانت زوجین به یکدیگر هستیم. فضای مجازی نیز راه کاری برای فرار زوجین از یکدیگر و روی آوردن به افراد دیگر شده است. از این رو، ممکن است هر یک از زوجین در اثر آشنایی با فرد دیگر روابط نامشروعی در پیامها و چتها با او برقرار کند. چتهایی که حاوی محتویات مستهجن و غیر اخلاقی باشند مصداق بارز عمل منافی عفت بوده و مطابق ماده 637 قانون مجازات اسلامی جرم تلقی میشوند. راه اثبات خیانت و برقرارای روابط خلاف منافی عفت در فضای مجازی تهیه اسکرین شات است. با استفاده از اسکرین شات تا حدی میتوان ذهن قاضی را به سمت ارتکاب روابط نامشروع سوق داد. اما نباید چنین پنداشت که اثبات روابط نامشروع در فضای مجازی امری آسان است؛ بلکه این امر نیازمند اخذ مشاوره و وکیل از متخصصین در حوزه روابط نامشروع میباشد.در واقع، توسعه و پیشرفت فضای مجازی در اکثر خانواده ها، احتمال وقوع بزه رابطه نامشروع در فضای مجازی  را بالا برده است. همانطور که گفته شد، معمولاً راه پیگیری این نوع جرایم از طریق اسکرین شات و یا پرینت تماس تلفنی و پیامکها است. البته اثبات جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی از طریق پیام رسانهای خارجی مانند تلگرام و واتساپ برای پلیس فتا دشوار است؛ اما داشتن اسکرین شات میتواند در تقریب ذهن قاضی به موضوع کمک زیادی بنماید. برای اطلاعات بیشتر مقاله آثار خیانت در ازدواج را بخوانید. مؤسسه حقوقی ترنم عدالت شما را تا زمان احقاق حقتان یاری مینماید. برای مشاهده کانال تلگرام مؤسسه ترنم عدالت روی آیکون زیر کلیک کنید.


خیانت در ازدواج، خیانت_در_ازدواج، عمل_منافی_عفت، رابطه_نامشروع، اسکرین_شات، پرینت_تماس_تلفنی، وکیل_خیانت_در_ازدواج، وکیل_رابطه_نامشروع،  

رابطه نامشروع در فضای مجازی، رابطه نامشروع در تلگرام، رابطه نامشروع در واتساپ، رابطه نامشروع در اینستاگرام، اسکرین شات از پیامکها، اسکرین شات به عنوان دلیل رابطه نامشروع، پیام رسان خارجی، وکیل رابطه نامشروع، وکالت در رابطه نامشروع، ارتباط با زن شوهردار، ارتباط با مرد زن دار، ارتباط نامشروع در فضای مجازی

وکیل روابط نامشروع و خیانت همسر

آیا رابطه در فضای مجازی مشروع است؟

امروزه ممکن است در سطح فضای مجازی میان زن و مردی که هیچ گونه علقه زوجیتی میان آنها برقرار نیست پیامکهایی رد و بدل گردد. به موجب ماده ۶۳۷ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی:
«هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروعیاعمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل ‌یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده تعزیر می‌شود».
 از این ماده تفاسیر گوناگونی به عمل آمده است. برخی از مفسران در عالم حقوق بر این باورند که این ماده دربردارنده روابط نامشروع در فضای مجازی نیز هست؛ اما دسته دیگری از حقوقدانان معتقدند که این ماده دربردارنده روابط فیزیکی میان طرفین است. مثالهای ذکر شده در ماده 637 نیز دلالت بر روابط فیزیکی دارند (بوسیدن، هم بستری...). در نهایت با توجه به متناقض بودن نظر قضات و مفسران در جلسه ای مبنی بر نقد رأی دادگاه تجدیدنظر استان تهران نظر اکثریت قضات بر این است که با توجه به کاربرد واژه "یا" در ماده 637 عمل نامشروع را از عمل منافی عفت تفکیک کرده است. بنابراین، ارتباط در فضای مجازی میان زن و مردی که علقه زوجیت میان آنها نباشد، مصداق رابطه نامشروع است. پیشنهاد میکنیم مقاله آثار خیانت در ازدواج را بخوانید. 

 روابط نامشروع، رابطه نامشروع، رابطه در فضای مجازی، رابطه در تلگرام، رابطه در اینستاگرام، رابطه در واتساپ، ارسال عکس و فیلم مستهجن، ارسال مطالب مستهجن، رابطه با زن شوهردار، خیانت، خیانت در ازدواج، رابطه با مرد زن دار، عمل نامشروع، عمل منافی عفت، ارتباط در فضای مجازی جرم است؟، ارتباط در با زن در فضای مجازی جرم است؟ ارتباط با مرد در فضای مجازی، جرم بودن روابط در فضای مجازی، جرم انگاری روابط در فضای مجازی، وکیل در رابطه نامشروع، وکلا در رابطه نامشروع، وکالت در رابطه نامشروع، وکالت دررابطه نامشروع در فضای مجازی

برای اثبات رابطه نامشروع باید به کجا مراجعه نمود؟

اگر زن یا مردی مدعی رابطه جنسی همراه با ملامسه و ارتباط فیزیکی باشند، باید مستقیماً به دادگاه مراجعه نمایند تا ادعای خود را اثبات کند؛ ولی اگر زن یا مردی مدعی رابطه در فضای مجازی تلگرام و اینستاگرام و ... شوند، باید برای اعلام جرم و یا شکایت به دادسرا مراجعه کنند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
روابط نامشروع، رابطه نامشروع، رابطه در فضای مجازی، رابطه در تلگرام، رابطه در اینستاگرام، رابطه در واتساپ، ارسال عکس و فیلم مستهجن، ارسال مطالب مستهجن، رابطه با زن شوهردار، خیانت، خیانت در ازدواج، رابطه با مرد زن دار، عمل نامشروع، عمل منافی عفت، ارتباط در فضای مجازی جرم است؟ ارتباط در با زن در فضای مجازی جرم است؟ ارتباط با مرد در فضای مجازی، جرم بودن روابط در فضای مجازی، جرم انگاری روابط در فضای مجازی

اثبات رابطه نامشروع در فضای مجازی چگونه است؟

اثبات رابطه نامشروع در فضای مجازی از طریق گرفتن پرینت تلفن همسر البته با دستور قضایی امکان پذیر است؛ البته گرفتن اسکرین شات از پیامکهای ارسالی نیز میتواند نشانه ای در رهنمود ذهن قاضی به ارتکاب جرم باشد. مواد ۶۶۷ و ۶۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ چنین مقرر داشته اند که اپراتورهای تلفن همراه موظفند اطلاعات را تا ۶ ماه ذخیره کنند. از این رو، اطلاعات اشخاص در نزد اپراتورهای فضای مجازی تا 6 ماه باقی می ماند و از این جهت در خصوص گرفتن پرینت نگرانی وجود نخواهد داشت.
رابطه نامشروع، فضای مجازی، رابطه نامشروع در فضای مجازی، ارسال مطالب مستهجن، ارسال عکس و فیلم، ارسال ویدئو، ارسال پیامک، اسکرین شات، پرینت تلفن، اثبات رابطه نامشروع، اثبات رابطه نامشروع در فضای مجازی، اثبات رابطه نامشروع در پیام رسان تلگرام، اثبات رابطه نامشروع در پیام رسان واتساپ، اثبات رابطه نامشروع در اینستاگرام، ارتابط با زن شوهردار در فضای مجازی، ارتباط با مرد زن دار با فضای مجازی، ارتباط در فضای مجازی، اثبات رابطه نامشروع با اسکرین شاتچه مراکزی وظیفه رسیدگی به جرم نامشروع را برعهده دارند؟

رسیدگی به جرم رابطه نامشروع اگر در تهران به وقوع پیوسته باشد در صلاحیت دادسرای ارشاد و چنانچه در شهرستان به وقوع پیوسته باشد در صلاحیت دادسرای عمومی است.
دادسرا، رابطه نامشروع، دادسرای ارشاد، دادسرای عمومی، ارتباط در فضای مجازی، ارتباط نامشروع در فضای مجازی، ارتباط نامشروع، ارتباط نامشروع در تلگرام، ارتباط نامشروع در واتساپ، ارتباط نامشروع در اینستاگرام، جرم انگاری رابطه نامشروع، جرم رابطه نامشروع، اثبات رابطه نامشروع، اثبات رابطه نامشروع از طریق اسکرین شات، اثبات رابطه نامشروع از طریق پرینت تلفن، ارتباط با زن شوهر در فضای مجازی، ارتباط با مرد زن دار در فضای مجازی

راهنمای استفاده از وکیل

بی شک هر کس که بر مزایای داشتن وکیل در دعاوی حقوقی و یا معاملات آگاهی داشته باشد بدون داشتن یک وکیل خوب و خبره هیچ فعالیت دارای ریسکی را بدون حضور وکیل خود انجام نمی دهد.
البته در یک دهه اخیر تمایل مردم کشور عزیز به گرفتن وکیل و استفاده از مزایای داشتن وکیل در مشکلات قضایی بسیار افزایش یافته است.

اما هنوز هم هستند افرادی که خودشان شخصا اقدام به انجام معامله ای میکنند و پس از گیر افتادن در دام و یا به دردسر افتادن اقدام به مشورت با وکیل میکنند. یکی از دلایل طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در دادگاه ها و دادسراها و زیاد شدن پرونده های قضایی در دادگاه ها مشورت نکردن با وکیل در امور قضاییست.

چرا به وکیل نیاز داریم ؟

پرونده های حقوقی اغلب ماهیت پیچیده ای دارند و همه چیز آن گونه که در ظاهر  ساده به نظر می رسدنیست. یک پرونده حقوقی نیز ممکن است به دلیل انتخاب  روش غلط برای رسیدن به نتیجه از سوی طرفین پرونده یا هر دلیل دیگری چند سال  سپری شود و تازه افراد به فکر انتخاب وکیل می افتند . اما برخی از افراد  با بروز کوچک ترین مشکل حقوقی نیز به سراغ متخصص قانون یعنی وکیل می روند و  از مزایای آن اعم از جلوگیری از اطاله دادرسی_پپیگیری وکیل بجای موکل در  مراجع قضایی و استفاده از راه حل های قانونی مناسب بهره مند می شوند.

آیا حضور وکیل تاثیری در روند دادرسی دارد؟

اغلب قضاوت در پرونده ای که وکیل دادگستری در آن حضور  دارد دقت و ملاحظه بیشتری مبذول می نمایند و مسلما حضور وکیل در دفاتر شعب و  آشنایی با مفاهیم حقوقی و آیین دادرسی مدنی و کیفری و دید و بینش مدیر  دفتر و کارکنان شعب که براثر تجربه کاری حادث گردیده است باعث خواهد شد  روال پرونده سریعتر صحیح تر طی شود .
بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام که درآینده بار حقوقی خواهد داشت با یک وکیل دادگستری (همانند کاری که افراد در کشورهای پیشرفته انجام می  دهند) مشورت نمائیم تا جلوی خسارات آتی را بگیریم و در صورت بروز اختلافات  قبل از اقدام حقوقی حتما با یک وکیل مشورت کنیم که چه بسی یک مشورت ساده و  صرف هزینه ای اندک جلوی خسارات و راه های طولانی دادگاهها و اطاله وقتمان  را بگیرد.

نحوه اعطای وکالت به وکیل چگونه است؟

در حال حاضر اعطای وکالت به صورت الکترونیک و بدون نیاز به حضور موکل انجام می شود.

مزایای استفاده از وکیل در دعاوی خانوادگی چیست؟

تجربه نشان داده است اغلب اشخاص بالاخص افرادی که از شان و مرتبه بالایی  برخوردارند بعد از حضور در جلسات خانوادگی دادگاه به علت درگیری های لفظی و  تنش های عصبی از اینکه خود در جلسات حضور یافته و وکیل نگرفته اند اظهار  پشیمانی نموده اند، زیرا حضور وکیل اغلب مانع از طرح مباحث بی اساس و پایه  خواهد شد .
حضور وکیل در دعاوی خانوادگی باعث تسریع امور _ عدم حضور زوجین در جلسات خواهد شد.

مزایای استفاده از وکیل در دعاوی کیفری چیست؟

در پرونده های حقوقی بدون حضور موکل وکیل می تواند ضمن اعلام وکالت و  ارائه لایحه از موکل خود دفاع کند. اما در پرونده های کیفری ، خود متهم  باید حضور داشته باشد و تا زمانیکه تحقیقات مقدماتی به پایان نرسیده وکیل  حق دخالت ندارد و با اتمام مراحل دادرسی و تحقیقات مقدماتی او می تواند  وارد پرونده شود . علت این مسئله هم این است که چون موکل متهم به انجام  جرمی کیفری است وکیل نمی تواند پاسخگوی اتهام او باشد و او خودش باید نسبت  به این مساله پاسخگو باشد.
وکیل دادگستری می تواند با تنظیم شکوائیه مناسب تعیین و تشخیص جرم  ارتکابی انجام اقدامات قضایی حضور در کلانتری و دادسرا و عدم مواجهه شاکی  ومتهم کلیه اقدامات اعم از مراحل مقدماتی (دادسرا) بدوی تجدیدنظر را انجام  دهد.