۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

سوالات حقوقی متداول

تماس مستقیم با وکیل

سوالات حوزه ثبت شرکت ها/اسناد


ثبت

حقوق ثبت یکی دیگر  از شاخه های حقوق است. این شاخه از حقوق به خصوص در بحث ثبت اسناد و املاک  با توجه به قدیمی بودن بسیاری از قوانین و مصوبات مربوط به آن نیازمند  تجربه و تخصص ویژه ای است. از سوی دیگر ثبت شرکت، برند، علائم تجاری و  صنعتی و همچنین ثبت اختراع و طرح صنعتی نیز خود یک نیازمند دانش به خصوصی  است. زیرا چنانچه در این موارد اشتباهی صورت گیرد بعد ها می تواند عواقب  جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

موسسه حقوقی ترنم عدالت با در اختیار داشتن وکلا و کارشناسان با سابقه و باتجربه ثبتی آماده ارائه  خدمات مربوط به این حوزه مهم حقوقی به شما عزیزان می باشد.

  • ثبت شرکت
  • ثبت برند
  • ثبت علائم تجاری و صنعتی
  • ثبت اختراع و طرح صنعتی
  • ثبت شرکت در مناطق آزاد
  • ثبت شرکت در کشورهای خارجی
  • دعاوی ثبتی املاک

چگونه دفاتر پلمپ بگیریم؟

چگونه دفاتر پلمپ بگیریم؟

هر شرکت اعم از سهامی، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی و نسبی و مؤسسات به موجب قانون مکلف به اخذ پلمپ دفاتر هستند. پلمپ دفاتر باید بر اساس قانون انجام شود در غیر این صورت به موجب قانون تجارت نه تنها نمیتواند دارای سندیت باشد؛ بلکه علیه ارائه دهنده دفاتر پلمپ دلیل محسوب می شود. دفاتر پلمپ قبل از اسفند ماه هر سال توسط  اداره ثبت شرکت ها پلمپ می شوند و از این جهت است که به آنها دفاتر پلمپ گفته می شود. برای اخذ دفاتر پلمپ طی مراحلی لازم است و از این رو بهتر است تا با متخصصین در حوزه ثبت شرکت ها مشاوره نمایید.

چگونه برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنیم؟

چگونه برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنیم؟

کارت بازرگانی کارتی است که به موجب این کارت، صاحب آن مجاز است به موجب این کارت به کار صادرات و واردات و فعالیتهای مجاز بازرگانی بپردازد. مرجع معتبر برای صدور کارت بازرگانی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ‌ایران میباشد. هر چند که در  ماده 3 قانون صادرات و واردات مصوب سال 1372«مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ‌ایران صادر و به تأیید وزارت بازرگانی می‌رسد»؛ برای گرفتن کارت بازرگانی باید مراحلی را طی نمود و مدارک هویتی را نیز باید ارائه داد.مدت زمان اعتبار برای کارت بازرگانی یک سال میباشد و هر سال قابل تمدید است.  از این رو برای گرفتن کارت بازرگانی باید به مشاورین و متخصصین در حوزه ثبت مراجعه نمود.

چگونه میتوانیم کد اقتصادی بگیریم؟

چگونه میتوانیم کد اقتصادی بگیریم؟

تمامی شرکتها برای انجام عملیات خود از قبیل تولید، فروش و توزیع نیاز به اخذ کد اقتصادی دارند. کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی است که در تمامی برگه ها از جمله فاکتورهایی که از طرف یک شرکت صادر میشود، وجود دارد. در صورتی که یک شرکت فاقد کد اقتصادی باشد عملکرد یا عدم عملکرد شرکت در طی یک سال مشخص نیست. معمولاً شرکتها پس از ثبت خود در اداره ثبت شرکت ها و گرفتن آگهی تأسیس باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای گرفتن کد اقتصادی اقدام کنند. شرکتهایی که کد اقتصادی ندارند نمیتوانند قرارداد منعقد کنند یا از طرف شرکت برای مشتریان خود پس از ارائه کالا و خدمات فاکتور ارائه دهند. از این رو گرفتن کد اقتصادی دارای اهمیت زیادی میباشد. از سوی دیگر متأسفانه اخذ کد اقتصادی مستلزم طی کردن مراحل سخت و طولانی در اداره مالیات است. از این جهت، بهتر است گرفتن کد اقتصادی برای شرکت یا مؤسسه خود را به متخصصین حوزه ثبت بسپارید تا از انجام ان اطمینان کامل پیدا کنید. متخصصین و مشاورین حوزه ثبت در مؤسسه حقوقی-ثبتی ترنم عدالت شما را در اخذ کد اقتصادی برای شرکت یا مؤسسه خود یاری مینمایند.

چگونه در مناطق آزاد شرکت ثبت کنیم؟

چگونه در مناطق آزاد شرکت ثبت کنیم؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری دارای مزایای فراوانی برای ثبت کنندگان آن است؛ چرا که در این مناطق، معافیت مالی وجود دارد و جذب سرمایه گذاری در این مناطق بسیار راحت تر است. مناطق آزاد تجاری در ایران به هشت دسته قایل تقسیم است:1- چابهار؛ 2- قشم؛ 3- کیش؛ 4- اروند؛ 5- انزلی؛ 6- سلفچگان؛ 7- ماکو؛ 8- ارس. شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از میان سایر شرکتها بیشترین متقاضی را برای ثبت شرکت در مناطق هشت گانه آزاد دارند. برای ثبت شرکت در مناطق آزاد مدارکی مورد نیاز است که بدون آنها امکان ثبت شرکت میسر نخواهد بود. بهتر است برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری از متخصصین و مشاورین حوزه ثبت شرکتها مشورت بگیریم.

تغییرات شرکتها را چطور انجام دهیم؟

تغییرات شرکتها را چطور انجام دهیم؟

پس از شکل گیری شخصیت حقوقی شرکت، ممکن است اعضا تمایل داشته باشند تا تغییراتی در آن اعمال نمایند. به این منظور باید صورت جلسه تغییرات با توجه به نوع تغییرات تدوین گردد و به امضای تمامی اعضای شرکت برسد. سپس تغییرات در سامانه ثبت شرکت > گزینه تغییرات شرکت> وارد میشود و منتظر بررسی کارشناس میماند. در صورتی که صورت جلسه به طرز صحیحی تنظیم و در سامانه بارگزاری شده باشد در این صورت تغییرات نسبت به شرکت مورد نظر اعمال میشود و در حالتی که صورت جلسه به شکل نادرستی بارگزاری شده باشد باید اصلاحات مدنظر کارشناس اعمال گردد تا تغییرات نسبت به شرکت مورد نظر ثبت شود. از این رو بهتر است که برای اعمال تغییرات در شرکت، با متخصص در این حوزه مشورت گردد. مؤسسه حقوقی- ثبتی ترنم عدالت شما را در این امر یاری مینماید.

چگونه برند خود را ثبت کنیم؟

چگونه برند خود را ثبت کنیم؟

هر تاجری برای عرضه کالا و خدمات مورد نیاز خود، نیازمند اخذ برند میباشد. برند در واقع نام تجاری محصول است. از این رو است که ثبت برند در اداره مالکیت معنوی امری مهم است. هر شخص حقیقی یا حقوقی که برند خود را ثبت نماید آن محصول یا خمت به نام او ثبت خواهد شد و دیگران حق بهره برداری از آن را نخواهند داشت. برای ثبت برند طی مراحلی مورد نیاز است که در زیر به شرح آنها میپردازیم:

چگونه شرکت خود را ثبت کنیم؟

چگونه شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت یکی از بهترین راه های کسب درآمد و تجارت در دنیا میباشد. شرکت ها به موجب ماده 20 قانون تجارت به 7 دسته تقسیم بندی میشوند:1- شرکت با مسئولیت محدود2- شرکت سهامی (عام یا خاص)3- شرکت مختلط سهامی4- شرکت مختلط غیرسهامی5- شرکت نسبی6- شرکت تضامنی7- شرکت تعاونی بهترین و آسان ترین شرکت برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص است. پروسه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها پروسه ای بسیار پیچیده و نیازمند سپردن کار به متخصصین و مشاورین در این حوزه است. مؤسسه حقوقی-ثبتی ترنم عدالت شما را در این حوزه یاری میرساند. ثبت شرکت ثبت شرکت مسئولیت محدودثبت شرکت سهامی خاص

ثبت احوال چه وظایفی را بر عهده دارد؟

ثبت احوال چه وظایفی را بر عهده دارد؟

ثبت احوال سازمانی است که وظایف متعددی از صدور شناسنامه برای فرزندان متولد شده گرفته تا صدور و ابطال واقعه فوت را بر عهده دارد. در مجموع، می توان گفت وظایف سازمان ثبت احوال منحصر به وقایع مربوط به اسناد سجلی است. ممکن است این سؤال پیش بیاید که ارتباط ثبت احوال با مسائل حقوقی چیست؟ در برخی مواقع ممکن است افراد تمایل داشته باشند نام خود را تغییر دهند و یا ممکن است در پاره ای موارد تاریخ اخذ شناسنامه و یا تاریخ فوت اشتباه در شناسنامه افراد درج شده باشد. در اینجاست که تنها با ارائه دادخواست حقوقی می توان موضوع را به طرفیت سازمان ثبت احوال مظرح نمود. در این مقاله با نگاهی حقوقی به سازمان ثبت احوال به بررسی و تحلیل موضوع وظایف سازمان ثبت احوال می پردازیم. با وکلا و مشاوران مؤسسه حقوقی ترنم عدالت همراه باشید تا شما را تا زمان رسیدن به حقوقتاری یاری نمایند.

دعاوی ثبتی

دعاوی ثبتی

دعاوی ثبتی در بردارنده طیف وسیعی از دعاوی هستند که به حوزه ثبت مربوط میشوند. مهمترین دعاوی ثبتی، مربوط به ثبت اسناد و املاک و ولادت و طلاق و ثبت علامت تجاری و ثبت اختراع می باشند. رسیدگی به این دعاوی در صلاحیت دادگاه ها می باشند.