۰۲۱88501196 ۰۲۱88501196
تماس

-

اطلاعات بیش‌تر

اطلاعات عمومی مهاجرت تحصیلی به آلمان

 مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل ( تحصیل در آلمان )


علاوه بر صنعت، کشور آلمان از سطح علمی بسیار بالایی در میان سایر کشور ها برخوردار است. مهاجرت به آلمان از روش تحصیل یک روش سریع و مطمئن برای ورود به این کشور است. مهاجرت تحصیلی به آلمان را میتوان برای طیف وسیعی از سنین انجام داد. انواع مقاطع تحصیلی در آلمان که بواسطه آنها می توانید ویزا دریافت کنید به شرح زیر می باشند:

مدارس شبانه روزی :

در همه ایالت های آلمان این امکان وجود دارد که فرزندانتان را دراین مدارس ثبت نام کنید . مدارس شبانه روزی آلمان ، کودکان و نوجوانان بین 6 تا 18 سال را پذیرش می کنند . از مزایای تحصیل در آلمان ، آموزش با استاندارد های بالا در مدارس است و یک راه عالی برای یکی شدن با مردم و فرهنگ آلمان است .

تدریس در این نوع از مدارس آلمان که مهاجرین را پذیرش می کنند ، به زبان آلمانی و برخی دیگر به زبان انگلیسی می باشد .

کالج در آلمان :

دانش آموزان در کشور آلمان، پس از اتمام تحصیل در مقطع دبیرستان اجازه تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند . این در حالی است که متقاضیان خواهان مهاجرت از طریق تحصیل ، پس از اتمام مقطع دبیرستان ف در اکثر موارد می بایست دوره کالج را بگذرانند . کالج در آلمان دوره ای 10 ماهه است که در طی آن دانشجو با مفاد درسی مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد نظر خود در دانشگاه آشنا می شود .

رشته های تحصیلی در کالج هایی که منجر به ورود به دانشگاه می شوند ، به 5 دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از : فنی مهندسی ، تجربی ، اقتصاد و مدیریت و زبان .

ورود به تمامی رشته های دانشگاهی از این طریق امکان پذیر است. لازم به ذکر است که زبان آلمانی مورد نیاز برای گرفتن پذیرش کالج ، حد اقل مدرک B1 آلمانی می باشد و همچنین حداکثرسن پذیرش برای کالج حداکثر24 سال می باشد .

تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان :

متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل برای مقطع لیسانس می توانند از دانشگاه های خصوصی یا دولتی آلمان پذیرش بگیرند . دروس در برخی از دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی وبرخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس میشوند . سن تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز در دانشگاههای مختلف متفاوت است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان :

شرایط پذیرش مهاجرت از طریق تحصیل مقطع فوق لیسانس به آلمان ، همانند مقطع لیسانس بوده با این تفاوت که در این مقطع محدویت سنی معمولا وجود نداشته و تمامی افرادی که مدرک لیسانس داشته و در حد مدرک ایلتس 6 جنرال به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند ، میتوانند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و در صورت تمایل مهاجرت به آلمان از آن طریق اقدام کنند .

دانشجو در طی تحصیل در هفته ،20 ساعت اجازه کار پاره وقت داشته که از این طریق می تواند امرار معاش کند . حداقل درآمد برای کار دانشجویی ساعتی بین 9 تا 10 یورو می باشد. این درآمد کفاف هزینه های زندگی یک دانشجو در آن کشور را می دهد.

همچنین پس از فارغ التحصیل شدن ، دولت آلمان 18 ماه به فرد فرصت میدهد که شغلی پیدا کند . که اگر موفق شود ،پس ازکمتر از 2 سال اشتغال در آلمان موفق به کسب اقامت دائم آلمان می گردد .

مقطع دکترا :

متقاضیان زیادی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل برای مقطع دکترا را انتخاب می کنند . از همین رو رقابت سختی برای انتخاب دانشجو در این مقطع وجود دارد . لازم به ذکر است که اولویت پذیرش با دانشجویان فوق لیسانس همان دانشگاه است .

در آلمان هیچ آزمون ورودی برای پذیرش دکترا وجود ندارد : اما معدل دانشجو و دانشگاهی که از آن فارغ التصیل شده ، از جمله مواردی است که تاثیر مهمی در پذیرش دکترا دارد .همچنین طرح دکترا ی دانشجوی متقاضی باید از طرف استاد راهنما مورد تایید قرار بگیرد . تحصیل دکترا در آلمان اکثرا به صورت کلاس درس نبوده و دانشجو در طول تحصیل به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی می پردازد .

نکته حائز اهمیت در مورد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل ، این است که همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد دانشجو میتوانند از طریق ویزای همراه در کنار دانشجو به آلمان مهاجرت کنند .